Ļoti īsi - Starptipu attiecības
1. Duālās
Pašas ideālākās attiecības visās cilvēku attieksmes jomās. Partneri ir pilnīgi pretēji, bet papildinoši un viņi viens otru uztver kā vispieņemamāko, viscilvēciskāko. Te izpaužas visas psihiskā papildinājuma īpašības- partneri aizsargā viens otra vājās vietas, uzņemot tā slodzi tad, kad otrs netiek galā. Partneriem ir vienāds dzīves ritms, tiem sakrīt arī vērtību skala. Lomu sadalīšana ģimenē šķēršļus un domstarpības nerada. Parasti viens no partneriem ir līderis, tad otrs duālais samierinās ar otrā plāna lomu.
2. Aktivizācijas
Ļoti labas partneru savstarpējās attiecības, kuras maz atšķiras no duālajām. Atšķirīgs ir tas, ka šinīs attiecībās partneri viens otru uzlādē- aktivizē, bet ne noņem slodzi. Šajās attiecībās partneri bieži kopēju valodu atrod vēl ātrāk kā duālajās, arī kopā saiet ātrāk. Laika gaitā no pastāvīgās aktivizācijas var rasties partneru starpā nogurums, tādēļ distancēšanās nolūkos, nevajadzētu strādāt vienā darba vietā- ģimenes biznesā.
3. Mirāžas
Atslābuma un atdzesēšanas attiecības, kas nozīmē, ka šādās attiecībās ir viegli būt kopā atpūtā, izklaidē. Partneru starpā mazinās saspringums un koncentrēšanās, satiekoties rodas sajūta, ka ieraudzīta vilinoša mirāža, taču neatstāj sajūta, ka tā var būt arī mānīga. Kopā ar tādu partneri ir vēlme aizmirsties- par problēmām, par darbiem. Dzīvošana kopā interesanta, kurā dažkārt pavīd gan periodiska pasliktināšanās, kurai atkal seko uzlabošanās. Attiecības nav vieglas kā duālās, bet par smagām arī tās nevarētu nosaukt.
4. Pusduālās
Tās tomēr ir mazāk kā puse no duālajām, bet nepilna papildinājuma attiecības. Ļoti daudzi partneri dzīvo kopā tieši šajās attiecībās, bet dzīves laikā paspēj žēloties par dzīvesdrauga nepilnību, kuram it kā pietrūkst kāda knifiņa. Sarunu tēmu tomēr ir daudz un tās nenogurdina. Viens otrā rada interesi, tiecas viens pēc otra, taču dažkārt, kad sāk īstenot ieplānoto- izrādās, ka abi vienā jomā stipri un tieši tāpat citā jomā abi nestipri. Pierodot pielāgoties, ieklausīties, sadzīvot var brīnišķīgi.
5. Vienādo attiecības
Pats sākums šiem partneriem ir neizsakāmi interesants, jo rodas vilinošs iespaids, ka tik labi pazīstams un izprotams ir otrs. Tiem labi sakrīt ne tikai dzīves uzskati, bet arī humora uztvere un daudzas citas īpašības liekās tik pazīstamas. Vilinošākā ir īpašā seksuālā saderība. Vērojumi liecina, ka bieži šādās attiecībās arī rodas pirmā visiespaidīgākā mīlestība. Partneri turpmāk ļoti ātri zaudē interesi viens par otru , kas notiek samērā ātri pēc kopā saiešanas, kam seko šķiršanās.
6. Spoguļattiecības
Arī šie partneri pirmo reizi satiekoties, diezgan ātri rod kopēju valodu un tiem šķiet, ka sen jau pazīstami. Abiem ir vienādas stiprās un vājās funkcijas, tikai apgrieztas- kā sevi redzot spogulī. Taču spogulis ir „greizais”, jo partneri jau ļoti drīz sāk viens otru koriģēt, mainīt, aizrādīt, mācīt. Tas tik ļoti nogurdina, ka partneri atsalst, turklāt mācīšanai nav panākumu. Šis attiecības veicina noslēgšanos sevī, te pazūd kaisle. Ģimenes dzīvei grūti pieņemams, bieži beidzas ar šķiršanos.
7. Darba attiecības
Jau nosaukums norāda to būtību, jo ja šinīs attiecībās notiek satuvināšanās, tad tas tikai formāli, jo tajās dvēselisko un garīgo satuvināšanos var ieraudzīt tikai ap palielināmo stiklu. Vieglas rīvēšanās, kuras sākumā neuzskata par nopietnām, faktiski tā arī neļauj abiem satuvināties. Ja darbā šis attiecības ir vienas no labākām, tad ģimenes veidošanai nekas labs tur nav gaidāms.
8. Radniecīgo
Kā jau radiem pienākas, vispatīkamākās ir tieši pirmās satikšanās minūtes. Kad tie sarokojas, uzsmaida un pāriet pie lietišķām sarunām. Kad pieklājīgā, viesmīlīgā formā pārrunātas acumirklīgās lietas, sāk aptrūkt it kā tēmas sarunai. Diezgan drīz tiek aizkārtas partnera vājās vietas. Neraugoties uz otra interesi par darbošanos, partneri nepārvarami paliek pie saviem uzskatiem, kas milzīgi sakāpina spriedzi viņu starpā. Ģimenes dzīvei šīs attiecības modina neuzticēšanos, nerada personīgās nozīmības sajūtu, jo labās seksuālās saskaņas radītais iluzorais iespaids drīz nespēj pārraut spriedzi viņu starpā.
9. Pilnīgs pretstats
Sākumā viņi apbrīno viens otra savdabīgo pieeju, spēju ilgi un interesanti sarunāties divatā. Aktīvākais uzsāk sarunu, mierīgākais tos komentē, arī izlabo. Šīs attiecības vēl var nosaukt par neitralizācijas attiecībām, jo pēc satuvināšanās, introvertais sāk atsvešināties, zaudējot sākotnējo siltumu, rodas saspringums. Savstarpējos dialogos arvien biežāk parādās aizvainojošs tonis, kas var milzīgi saasināt attiecības kopdzīvei.
10. Šķietami vienādie
Kopējas intereses, arī skatījums uz dzīvi it kā sakrīt, tāpēc sākumā spriedze nav jūtama, kas vilinoši rada sajūtu par līdzību sev un saderību attiecībās. Taču tas tā nenotiek, pārāk bieži izceļas neauglīgi strīdi, kas atņem milzu daudz spēka, enerģijas, kuros visbiežāk nav uzvarētāja. Šīs attiecības var uzskatīt par labām sabiedriskajās diskusijās, grūti ģimenes veidošanai, jo pašiem ātri nākas pārliecināties par veltīgu laika izšķiešanu.
11. Super ego
Sākumā saskarsme ir interesanta, jo partneris pievelk ar savdabīgi izraisīto interesi par otru un ar atšķirīgo dzīves pozīciju. Partneris tiek uztverts kā tāls un noslēpumains ideāls Katrs saskata otrā tās īpašības, kuras būtu vēlme attīstīt sevī. Taču vēlāk klausīties partnerī kļūst nepanesami. Pietrūkst temata, kas interesants abiem. Tās pavada nepārtrauktas attiecību skaidrošanās kaislības. Diemžēl laulībā tās pamana tikai tad, kad apzinās, cik nenoturīgs veidojas to turpinājums.
12.-13. Sociālā pasūtījuma
Šīs attiecības ir asimetriskas. Satuvināšanās notiek lēni un tādēļ mānīgi var šķist, ka process ir interesants. Kāds nejauši raidīts skats var radīt mānīgu tieksmi iepazīt partneri tuvāk. Takai dažus gadus pēc kāzām pāris ir sapratis, cik lielu daļu enerģijas un spēka paņem izpatikšana, izdabāšana, rūpes par partnera labsajūtu un untumiem. Kaut arī sākums šķiet vilinošs, taču laulības dzīve saistīta ar lielu spriedzi. Visbiežāk šāda salikuma ģimenē viens kļūst darbaholiķis.
14.-15. Revīzijas attiecības
Attiecības veidojas diezgan skarbi un ir vienas no visbīstamākajām starp laulātiem. Tās vēl mēdz saukt par nežēlības attiecībām kad partneris ir visvieglāk ievainojams. Ja kādu mistisku sakritību dēļ būsiet kļuvis revidējamā dzīves draugs, jūs atradīsieties neapskaužamā situācijā. Dažkārt šādas attiecības beidzas ar viena partnera saslimšanu.
16. Konfliktējošo attiecības
Sākumā var rasties intriģējoša interese par partneri, kas it kā piesaista, bet ne atgrūž. Piesaistošais ir neparastums. Oriģinālā uzvedība, metodes ar kurām risina savas problēmas. Tuvināšanās notiek vairāk uz seksuālās aizraušanās pamata. Taču tā ir pārsteidzīga izvēle, par kuru vēlāk var samaksāt ar attiecību sabrukumu, sagrautu pašapziņu, izpostītiem likteņiem.
Kontakti
Adrese
Biķernieku 10
1.stāvs, 1.kabinets
Rīga - Teika
LV-1039
Telefons
E-pasts
Mājas lapa
Rekvizīti
Juridiskā adrese
Biķernieku 10
Rīga - Teika
LV-1039
PVN nr.
Reģistrācijas nr.
40008050512