Psihes struktūra
Četru kanālu darbības programma
I Pirmais kanāls
Pats spēcīgākais, galvenais dzīves programmas kanāls, kurš vislielākā mērā nosaka cilvēka psihes tipu. Ekstravertajam tipam kanāla simbols apzīmēts „melnā” un intravertajam „baltā” krāsā. Pirmā kanālā esošā funkcija norāda, kā cilvēks uztver pasauli, tā viņam vēsta vispilnīgāko un visobjektīvāko informāciju. Viņa domas, darbību, rīcību, un visbiežāk arī profesionālo izvēli ietekmē tieši pirmās- programmas kanāla funkcija.
II Otrais kanāls
Tas tiek saukts par produktīvo vai radošo kanālu. Tas ir aktīvās darbības lauks, virzīts uz ārpusi. Cilvēka radošās iespējas vienmēr saskan ar funkciju, kuras ietekme ir šajā kanālā. „Melnā” ētika nozīmē vienmēr dalīties gan priekos, gan bēdās ar otru, just tam līdz, iedvesmot viņu. „Baltā” sensoriska stimulē komforta un mājīguma radīšanu. „Baltā” loģika cilvēkam liek aizrauties ar jaunu teoriju radīšanu u.t.t. Ja I kanāla funkcija mums norāda programmu, tad II kanāla funkcija veidu, kā šo programmu realizēt.
Pirmās divas aprakstītās lielākā mērā tiek uzskatītas par spēcīgākajām funkcijām.
III un IV kanālos izvietojas vājākas funkcijas. Piemēram, ja sensoriska kādam sociotipam ir visspēcīgākā I kanāla funkcija, tad savukārt intuīcija tam ieņems pašu vājāko- IV kanālu. Un ja loģika, piemēram, tam aizņems II kanālu, tad ētika attiecīgi būs III kanālā.
III kanāls
Trešajā vissāpīgākā kanālā ir tieksme (visbiežāk to, ko nesajūt, ko pats nav spējīgs realizēt) sevī ieraudzīt to, kas it kā saskaņotos ar apkārtējo pasauli un sevi pašu. Tikai jāņem vērā, ka šis kanāls slimīgi un ļoti jūtīgi uztver jebkuru psiholoģisko spiedienu un funkcija, kura šeit atrodas, ja tai pastāvīgi „uzbruks”, tiks ievainota arvien vairāk. Lūk, kāpēc arī III informatīvais kanāls tiek bieži saukts par VPK (vismazākās pretošanās kanālu).
IV kanāls
Ceturtais informatīvais kanāls visbiežāk tiek saukts par suģestējošo, varbūt tāpēc, ka šajā kanālā cilvēks mazāk pretojās, bet gan gaida palīdzību. Šī funkcija ir uzskatāma par visvājāko no visām četrām; cilvēks visai vāji un nepārliecinoši orientējas, un dabīgi, ka korekcijas viņam pat ir nepieciešamas. Jaunībā cilvēks to nevar pieņemt un atzīt, taču gadiem ritot, pats to apzinās itin labi.
Kā redzam attēlā kopā ir 8 psihes kanāli. Pirmie četri veido mentālo psihes gredzenu (cilvēka apziņu).
5-8 kanāls veido Vitālo psihes gredzenu jeb zemapziņu.
Kontakti
Adrese
Biķernieku 10
1.stāvs, 1.kabinets
Rīga - Teika
LV-1039
Telefons
E-pasts
Mājas lapa
Rekvizīti
Juridiskā adrese
Biķernieku 10
Rīga - Teika
LV-1039
PVN nr.
Reģistrācijas nr.
40008050512