Plašāka informācija par Latviešu vēlētāju biedrību
Latviešu vēlētāju biedrības statūti
Reģistrēts biedrību un nodibinājumu reģistrā
Rīgā, 2010. gada 27. maijā
ar Nr. 40008160507
Biedrības “Latviešu vēlētāju biedrība” s t a t ū t i
LVB
1. nodaļa. Biedrības nosaukums.
1.1. Biedrības nosaukums ir “Latviešu vēlētāju biedrība” (turpmāk tekstā – Biedrība).
2. nodaļa. Biedrības mērķi.
2.1. Biedrības mērķi ir:
2.1.1. Vēlētāju politiskā un patriotiskā audzināšana, zināšanu vairošana par valsts uzbūvi un funkcijām. Politiskās kultūras attīstības veicināšana;
2.1.2. Kritēriju noskaidrošana, kuriem būtu jāatbilst Saeimas vai pašvaldību deputātu kandidātiem;
2.1.3. To personu loka noskaidrošana, kas atbilst šiem kritērijiem un vispiemērotāko noteikšana. Tas pats attiecas uz politiskajām partijām;
2.1.4. Uzdevumu noformulēšana, kādus būs jāveic Biedrības izvēlētajiem deputātu kandidātiem vai partijai, ja viņi vai tā tiks ievēlēta;
2.1.5. Izvēlēto deputātu kandidātu vai partijas ievēlēšanas sekmēšana Saeimā un pašvaldībās, piedalīšanās tās priekšvēlēšanas kampaņās.
2.1.6. Ievēlēto deputātu darbības vērtēšana.
3. nodaļa. Biedrības darbības termiņš
3.1. Biedrība ir nodibināta uz nenoteiktu laiku.
4. nodaļa. Biedru iestāšanās Biedrībā, izstāšanās un izslēgšana.
4.1. Biedrībā ir noteikta atšķirīga uzņemšanas kārtība biedru tīklā (turpmāk BT, skat. 7.1.1., 7.1.2. un 7.1.3.) un visās pārējās struktūrvienībās. Pie pārējām struktūrvienībām pieder Speciālistu grupa (turpmāk tekstā SG, skat. 7.2.1. un 7.2.2.), Organizatorisko lietu grupa (turpmāk tekstā OLG, skat. 7.3.1. un 7.3.2.) un Padomdevēju grupa (turpmāk tekstā PG, skat. 7.4.1. un 7.4.2.).
4.1.1. Biedrībā par biedra kandidātu BT var iestāties rīcībspējīga, latviešu valodu pārvaldoša un uz Biedrības mērķu sasniegšanu orientēta persona, kurai ir Latvijas Republikas pilsonība un vēlēšanu tiesības, izpildot un iesniedzot noteiktas formas iestāšanās veidlapu. Iestāšanās veidlapas formu nosaka Biedrības Valde (turpmāk BV).
4.1.2. Lēmumu par biedra kandidāta uzņemšanu BT tūlīt pēc pieteikuma veidlapas iesniegšanas pieņem BT šūnas (skat. 7.1.1.) vadītājs (saukts par koordinatoru) vai BT vadītājs (līdz BT vadītāja ievēlēšanai viņa funkcijas veic Biedrības vadītājs jeb valdes priekšsēdētājs, skat. 6.2.5.).
4.1.3. Biedrības BT biedra kandidāts tiek uzskatīts par potenciālu BT šūnas vadītāju (jeb koordinatoru) un viņa kļūšana par pilntiesīgu Biedrības biedru ir atkarīga no sekmēm savas šūnas izveidošanā. Izveidojot savu šūnu, Biedrības BT biedra kandidāts kļūst par pilntiesīgu biedru un šūnā esošo biedru kandidātu vadītāju (jeb koordinatoru).
4.1.4. Lēmumu par Biedrības BT biedra statusa piešķiršanu biedra kandidātam pieņem BT vadītājs vai Biedrības vadītājs (valdes priekšsēdētājs) gadījumos, kad BT vadītājs nav ievēlēts, pēc attiecīga apstiprinoša dokumenta saņemšanas par biedra kandidāta organizētās šūnas nodibināšanu.
4.2.1. SG, OLG un PG jaunus biedrus uzņem pēc tajās jau esoša biedra ieteikuma. Šo grupu biedra kandidātam, pēc piekrišanas darboties Biedrībā, ir jāizpilda BV noteiktā iestāšanās veidlapa, kas neatšķiras no BT biedru kandidātiem paredzētās.
4.2.2. Lēmumu par biedra uzņemšanu kādā no grupām pieņem attiecīgās grupas vadītājs tūlīt pēc iestāšanās veidlapas saņemšanas.
4.3. Biedrības biedra kandidāts vai biedrs jebkurā laikā var izstāties no Biedrības, rakstveidā par to paziņojot attiecīgi savas šūnas vadītājam (koordinatoram) vai BT vadītājam, vai savas grupas vadītājam un nokārtojot savas attiecības ar Biedrību, ja tādas ir (t. i., atdodot Biedrībai atpakaļ viņam uzticēto Biedrības īpašumu).
4.4. Biedra kandidātu vai biedru var izslēgt no Biedrības, ja viņš
4.4.1. regulāri nepiedalās biedru kandidātu (biedru kandidātiem) vai biedru (biedriem) sapulcēs, aptaujās un citos Biedrības rīkotajos pasākumos;
4.4.2. nepilda biedru (biedriem) vai biedru kandidātu (biedru kandidātiem) sapulces, savas struktūrvienības valdes un/vai BV lēmumus;
4.4.3. nepilda savus pienākumus un uzņemtās saistības;
4.4.4. veic citu darbību, kas ir pretrunā ar šajos statūtos noteikto.
4.5. Biedrībā ir noteikta atšķirīga kārtība BT biedra kandidāta un BT šūnu vadītāju (koordinatoru) vai SG, OLG un PG biedru izslēgšanā.
4.5.1. BT biedra kandidātu izslēdz ar viņa šūnas biedru sapulces lēmumu.
4.5.3. Par BT biedra, SG, OLG vai PG locekļu izslēgšanu lemj attiecīgo struktūrvienību biedru sapulces.
4.5.4. Prasību par biedra kandidāta izslēgšanu no šūnas vai biedra izslēgšanu no BT vai grupas var ierosināt jebkurš attiecīgās šūnas, BT vai grupas biedrs un tā tiek izskatīta, ja šo prasību atbalsta viena piektdaļa attiecīgās šūnas biedru kandidātu vai struktūrvienības biedru, un apmierināta, ja šo prasību atbalsta šajā šūnā vai struktūrvienībā reģistrēto biedru vairākums.
4.5.5. Jautājumu par BT biedra kandidāta vai biedra izslēgšanu ir jāizskata attiecīgās šūnas tuvākās biedru kandidātu sapulces vai attiecīgās struktūrvienības tuvākās biedru sapulces laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam vārdu sava viedokļa paušanai. Izslēdzamā biedra kandidāta vai biedra neierašanās nav šķērslis šūnas vai grupas biedru kandidātu vai biedru lēmuma pieņemšanai. Biedru kandidātu vai biedru sapulces lēmums par biedra kandidāta vai biedra izslēgšanu no Biedrības un šī lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedra kandidātam vai biedram piecu dienu laikā no tā pieņemšanas brīža.
4.6. Statūtos neapskatītos gadījumos Biedrības biedru uzņemšanas un izslēgšanas norisei ir jānotiek atbilstoši spēkā esošajiem Latvijas Republikas Biedrību un nodibinājumu likuma noteikumiem.
5. nodaļa. Biedru un biedru kandidātu tiesības un pienākumi.
5.1. Biedriem ir šādas tiesības:
5.1.1. biedriem ir tiesības piedalīties Biedrības pārvaldē;
5.1.2. saņemt informāciju par Biedrības darbību; iepazīties ar visu Biedrības institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem;
5.1.3. piedalīties visos Biedrības organizētajos pasākumos, kuriem nav valdes noteiktu ierobežojumu; iesniegt priekšlikumus par Biedrības darbību un tās uzlabošanu, aizstāvēt savu viedokli;
5.1.4. biedrības BT un grupu vadītājiem ir tiesības saņemt nepieciešamo un iespējamo palīdzību no Biedrības un citiem biedriem Biedrības noteikto uzdevumu veikšanai.
5.1.5. Biedrības biedru kandidātiem ir visas tās pašas tiesības kā biedriem, izņemot piedalīšanos Biedrības biedru sapulcēs un Biedrības pārvaldē.
5.2. Biedrības biedru un biedru kandidātu pienākumi:
5.2.1. ievērot Biedrības statūtus un pildīt BT, Biedrības grupu, biedru kandidātu (biedru kandidātiem) un biedru ( biedru kandidātiem un biedriem) sapulces un BV lēmumus;
5.2.2. ar savu aktīvu līdzdalību atbalstīt Biedrības mērķa un uzdevuma īstenošanu;
5.2.3. piedalīties Biedrības biedru kandidātu (biedru kandidātiem) un biedru (biedriem) sapulcēs, aptaujās un citos pasākumos;
5.2.4. censties paaugstināt savu politisko zināšanu līmeni;
5.2.6. maksāt iestāšanās naudu un biedru naudu (arī biedru kandidātiem), kā arī, atbilstoši savām iespējām un Biedrības vajadzībām, ziedot tai nepieciešamos līdzekļus.
5.2.7 Saeimas un pašvaldību vēlēšanās balsot saskaņā ar Biedrības biedru sapulces (vai pārstāvju sapulces) lēmumiem, vai izstāties no Biedrības, ja tomēr grib balsot citādi.
6. nodaļa. Biedrības pārvaldes institūcijas.
6.1. Biedrības pārvaldes institūcijas ir biedru sapulce (pārstāvju sapulce) un BV.
6.1.1. Biedrības augstākā institūcija ir biedru sapulce (pārstāvju sapulce). Visiem Biedrības biedriem ir tiesības piedalīties biedru sapulcē.
6.1.2. Biedru sapulces pienākumus pilnā apjomā var pildīt no biedru kopskaita ievēlēta pārstāvju sapulce. Visiem Biedrības biedriem ir tiesības piedalīties pārstāvju vēlēšanās.
6.1.3. Biedru sapulce norit saskaņā ar Latvijas Republikas Biedrību un nodibinājumu likuma 37. pantu.
[(1) Biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem. Attiecībā uz grozījumu statūtos biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem.
(2) Ja biedru sapulcei nav tiesību pieņemt lēmumus saskaņā ar šā panta pirmo daļu, valde ne vēlāk kā pēc piecām nedēļām, ievērojot šā likuma 36. panta ceturtās daļas noteikumus {...valde biedriem paziņo un tās darba kārtību dara zināmu vismaz 14 dienas pirms sapulces sasaukšanas}, no jauna sasauc biedru sapulci ar tādu pašu darba kārtību. Sasauktā biedru sapulce ir tiesīga pieņemt pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, bet tikai tādā gadījumā, ja biedru sapulcē piedalās vismaz divi biedri.
(3) Ja, sasaucot sapulci, ir pārkāpti likuma vai statūtu noteikumi par sapulces sasaukšanas kārtību un termiņiem, biedru sapulce nav tiesīga pieņemt lēmumus, izņemot gadījumus, kad biedru sapulcē piedalās visi biedri.
(4) Biedru sapulci vada valdes priekšsēdētājs (Biedrības vadītājs), ja biedri neievēlē citu sapulces vadītāju. Biedru sapulces gaita tiek protokolēta. Protokolu paraksta sapulces vadītājs un protokolists.
(41) Biedru sapulces protokolā norāda:
1) Biedrības nosaukumu;
2) institūciju (personu), kura sasauc biedru sapulci;
3) biedru sapulces norises vietu un laiku;
4) laiku, kad biedriem paziņots par biedru sapulces sasaukšanu un paziņošanas veidu;
5) Biedrības kopējo biedru skaitu un, ja sapulcē piedalās biedru pārstāvji – biedru pārstāvju kopējo skaitu, kāds nepieciešams, lai būtu pārstāvēti visi biedri:
6) sapulcē klātesošo biedru (biedru pārstāvju) skaitu;
7) darba kārtības jautājumus;
8) darba kārtības jautājumu apspriešanas gaitu un saturu;
9) balsošanas rezultātus, norādot balsu skaitu „par” vai „pret” par katru lēmumu;
10) pieņemtos lēmumus.
(5) Biedru sapulces notiek atklāti, ja motivētu lēmumu par citādu sapulces norises kārtību nepieņem biedru sapulce.]
6.1.4. Biedru sapulces lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk nekā puse no klātesošajiem biedriem.
6.2. Biedrības izpildinstitūcija ir Biedrības valde, kas vada un pārstāv Biedrību.
6.2.1. BV sastāv no viena locekļa – Biedrības vadītāja (valdes priekšsēdētāja).
6.2.2. BV pārvalda un vada biedrības lietas. Tā pārvalda biedrības mantu un rīkojas ar tās līdzekļiem.
6.2.3. BV organizē Biedrības grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar normatīvajiem aktiem.
6.2.4. Biedrības vadītājam (valdes priekšsēdētājam) ir tiesības pārstāvēt Biedrī-bu atsevišķi.
6.2.5. Biedrības vadītājs ( valdes priekšsēdētājs) izpilda BT, SG, OLG un PG vadītāju funkcijas visos gadījumos, kad viņu amati nav aizņemti.
6.2.5. Biedrības vadītājs (valdes priekšsēdētājs) pilda savus pienākumus par atlīdzību, ja Biedrības rīcībā ir pietiekami finansu līdzekļi. Biedrības vadītāja (valdes priekšsēdētāja) atalgojuma lielumu nosaka Biedrības biedru sapulce.
7. nodaļa. Biedrības struktūrvienības.
7.1. Biedrības struktūrvienības ir BT, SG, OLG un PG.
7.1.1. BT pamatu veido šūnas, kurās katrā ir desmit biedri;
7.1.2. Desmit šūnas apvienojas simt biedru vienībā; simt šūnas apvienojas tūkstoš biedru vienībā; tūkstoš šūnas apvienojas desmit tūkstošu biedru vienībā. Noteiktā Latvijas Republikas administratīvi teritoriālajās daļās dzīvojošie Biedrības biedri un to šūnas (ja tādas ir) apvienojas reģionālajās apvienībās.
7.1.3. BT uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.2.1. Speciālistu grupa apvieno Biedrības biedrus – augsta līmeņa speciālistus dažādās jomās.
7.2.2. SG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.3.1. OLG noskaidro deputātu kandidātu un politiskās partijas vai partiju atbilstību Biedrības noteiktajiem kritērijiem, lai sniegtu tām atbalstu vēlēšanās; formulē noteikumus, kas regulē Biedrības biedru un struktūrvienību attiecības; risina radušās konfliktsituācijas; dod ieteikumus biedru vai šūnu izslēgšanai no biedrības, ja tas ir nepieciešams. Organizatorisko lietu grupā ir apvienoti cilvēki ar juridisko izglītību, bet tajā pēc šīs grupas vai BV ieskatiem var uzaicināt un uzņemt arī tai nepieciešamos darbiniekus ar citām specialitātēm.
7.3.2. OLG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.4.1. PG ir apvienoti dažādi speciālisti ar lielu darba pieredzi, kas vairs nepiedalās sabiedrības aktīvajā dzīvē. Šīs grupas biedri sniedz konsultācijas, iesniedz BV savas atsauksmes par Biedrības struktūrvienību un BV pieņemtajiem lēmumiem, kā arī citus ierosinājumus, pēc saviem ieskatiem. Pēc BV vai struktūrvienību uzaicinājuma padomdevēji piedalās to sapulcēs ar padomdevēja tiesībām.
7.4.2. PG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
8. nodaļa. Revidents.
8.1. Biedrības finansiālās un saimnieciskās darbības kontroli veic revidents, kuru biedru sapulce ievēl uz vienu gadu. Revidents var nebūt Biedrības biedrs.
8.2. Biedrības revidents nevar būt BV loceklis.
8.3. Biedrības revidentam ir jābūt kompetentam grāmatvedībā.
8.4. Revidents:
8.4.1. veic Biedrības mantas un finanšu līdzekļu revīziju;
8.4.2. dod atzinumu par Biedrības budžetu un gada pārskatu;
8.4.3. izvērtē Biedrības grāmatvedības un lietvedības darbu;
8.4.4. sniedz ieteikumus par Biedrības finanšu un saimnieciskās darbības uzlabošanu.
8.5. Revidents veic revīziju biedru sapulces noteiktajos termiņos, taču ne retāk kā reizi gadā.
8.6. Biedru sapulce apstiprina Biedrības gada pārskatu tikai pēc revidenta atzinumu saņemšanas.
9. nodaļa. Biedrības simbolika.
9.1. Biedrības un tās struktūrvienību simbolikai ir jāizpauž vienotības ideju.
Rīgā, 2010. gada 27. maijā
ar Nr. 40008160507
Biedrības “Latviešu vēlētāju biedrība” s t a t ū t i
LVB
1. nodaļa. Biedrības nosaukums.
1.1. Biedrības nosaukums ir “Latviešu vēlētāju biedrība” (turpmāk tekstā – Biedrība).
2. nodaļa. Biedrības mērķi.
2.1. Biedrības mērķi ir:
2.1.1. Vēlētāju politiskā un patriotiskā audzināšana, zināšanu vairošana par valsts uzbūvi un funkcijām. Politiskās kultūras attīstības veicināšana;
2.1.2. Kritēriju noskaidrošana, kuriem būtu jāatbilst Saeimas vai pašvaldību deputātu kandidātiem;
2.1.3. To personu loka noskaidrošana, kas atbilst šiem kritērijiem un vispiemērotāko noteikšana. Tas pats attiecas uz politiskajām partijām;
2.1.4. Uzdevumu noformulēšana, kādus būs jāveic Biedrības izvēlētajiem deputātu kandidātiem vai partijai, ja viņi vai tā tiks ievēlēta;
2.1.5. Izvēlēto deputātu kandidātu vai partijas ievēlēšanas sekmēšana Saeimā un pašvaldībās, piedalīšanās tās priekšvēlēšanas kampaņās.
2.1.6. Ievēlēto deputātu darbības vērtēšana.
3. nodaļa. Biedrības darbības termiņš
3.1. Biedrība ir nodibināta uz nenoteiktu laiku.
4. nodaļa. Biedru iestāšanās Biedrībā, izstāšanās un izslēgšana.
4.1. Biedrībā ir noteikta atšķirīga uzņemšanas kārtība biedru tīklā (turpmāk BT, skat. 7.1.1., 7.1.2. un 7.1.3.) un visās pārējās struktūrvienībās. Pie pārējām struktūrvienībām pieder Speciālistu grupa (turpmāk tekstā SG, skat. 7.2.1. un 7.2.2.), Organizatorisko lietu grupa (turpmāk tekstā OLG, skat. 7.3.1. un 7.3.2.) un Padomdevēju grupa (turpmāk tekstā PG, skat. 7.4.1. un 7.4.2.).
4.1.1. Biedrībā par biedra kandidātu BT var iestāties rīcībspējīga, latviešu valodu pārvaldoša un uz Biedrības mērķu sasniegšanu orientēta persona, kurai ir Latvijas Republikas pilsonība un vēlēšanu tiesības, izpildot un iesniedzot noteiktas formas iestāšanās veidlapu. Iestāšanās veidlapas formu nosaka Biedrības Valde (turpmāk BV).
4.1.2. Lēmumu par biedra kandidāta uzņemšanu BT tūlīt pēc pieteikuma veidlapas iesniegšanas pieņem BT šūnas (skat. 7.1.1.) vadītājs (saukts par koordinatoru) vai BT vadītājs (līdz BT vadītāja ievēlēšanai viņa funkcijas veic Biedrības vadītājs jeb valdes priekšsēdētājs, skat. 6.2.5.).
4.1.3. Biedrības BT biedra kandidāts tiek uzskatīts par potenciālu BT šūnas vadītāju (jeb koordinatoru) un viņa kļūšana par pilntiesīgu Biedrības biedru ir atkarīga no sekmēm savas šūnas izveidošanā. Izveidojot savu šūnu, Biedrības BT biedra kandidāts kļūst par pilntiesīgu biedru un šūnā esošo biedru kandidātu vadītāju (jeb koordinatoru).
4.1.4. Lēmumu par Biedrības BT biedra statusa piešķiršanu biedra kandidātam pieņem BT vadītājs vai Biedrības vadītājs (valdes priekšsēdētājs) gadījumos, kad BT vadītājs nav ievēlēts, pēc attiecīga apstiprinoša dokumenta saņemšanas par biedra kandidāta organizētās šūnas nodibināšanu.
4.2.1. SG, OLG un PG jaunus biedrus uzņem pēc tajās jau esoša biedra ieteikuma. Šo grupu biedra kandidātam, pēc piekrišanas darboties Biedrībā, ir jāizpilda BV noteiktā iestāšanās veidlapa, kas neatšķiras no BT biedru kandidātiem paredzētās.
4.2.2. Lēmumu par biedra uzņemšanu kādā no grupām pieņem attiecīgās grupas vadītājs tūlīt pēc iestāšanās veidlapas saņemšanas.
4.3. Biedrības biedra kandidāts vai biedrs jebkurā laikā var izstāties no Biedrības, rakstveidā par to paziņojot attiecīgi savas šūnas vadītājam (koordinatoram) vai BT vadītājam, vai savas grupas vadītājam un nokārtojot savas attiecības ar Biedrību, ja tādas ir (t. i., atdodot Biedrībai atpakaļ viņam uzticēto Biedrības īpašumu).
4.4. Biedra kandidātu vai biedru var izslēgt no Biedrības, ja viņš
4.4.1. regulāri nepiedalās biedru kandidātu (biedru kandidātiem) vai biedru (biedriem) sapulcēs, aptaujās un citos Biedrības rīkotajos pasākumos;
4.4.2. nepilda biedru (biedriem) vai biedru kandidātu (biedru kandidātiem) sapulces, savas struktūrvienības valdes un/vai BV lēmumus;
4.4.3. nepilda savus pienākumus un uzņemtās saistības;
4.4.4. veic citu darbību, kas ir pretrunā ar šajos statūtos noteikto.
4.5. Biedrībā ir noteikta atšķirīga kārtība BT biedra kandidāta un BT šūnu vadītāju (koordinatoru) vai SG, OLG un PG biedru izslēgšanā.
4.5.1. BT biedra kandidātu izslēdz ar viņa šūnas biedru sapulces lēmumu.
4.5.3. Par BT biedra, SG, OLG vai PG locekļu izslēgšanu lemj attiecīgo struktūrvienību biedru sapulces.
4.5.4. Prasību par biedra kandidāta izslēgšanu no šūnas vai biedra izslēgšanu no BT vai grupas var ierosināt jebkurš attiecīgās šūnas, BT vai grupas biedrs un tā tiek izskatīta, ja šo prasību atbalsta viena piektdaļa attiecīgās šūnas biedru kandidātu vai struktūrvienības biedru, un apmierināta, ja šo prasību atbalsta šajā šūnā vai struktūrvienībā reģistrēto biedru vairākums.
4.5.5. Jautājumu par BT biedra kandidāta vai biedra izslēgšanu ir jāizskata attiecīgās šūnas tuvākās biedru kandidātu sapulces vai attiecīgās struktūrvienības tuvākās biedru sapulces laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam vārdu sava viedokļa paušanai. Izslēdzamā biedra kandidāta vai biedra neierašanās nav šķērslis šūnas vai grupas biedru kandidātu vai biedru lēmuma pieņemšanai. Biedru kandidātu vai biedru sapulces lēmums par biedra kandidāta vai biedra izslēgšanu no Biedrības un šī lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedra kandidātam vai biedram piecu dienu laikā no tā pieņemšanas brīža.
4.6. Statūtos neapskatītos gadījumos Biedrības biedru uzņemšanas un izslēgšanas norisei ir jānotiek atbilstoši spēkā esošajiem Latvijas Republikas Biedrību un nodibinājumu likuma noteikumiem.
5. nodaļa. Biedru un biedru kandidātu tiesības un pienākumi.
5.1. Biedriem ir šādas tiesības:
5.1.1. biedriem ir tiesības piedalīties Biedrības pārvaldē;
5.1.2. saņemt informāciju par Biedrības darbību; iepazīties ar visu Biedrības institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem;
5.1.3. piedalīties visos Biedrības organizētajos pasākumos, kuriem nav valdes noteiktu ierobežojumu; iesniegt priekšlikumus par Biedrības darbību un tās uzlabošanu, aizstāvēt savu viedokli;
5.1.4. biedrības BT un grupu vadītājiem ir tiesības saņemt nepieciešamo un iespējamo palīdzību no Biedrības un citiem biedriem Biedrības noteikto uzdevumu veikšanai.
5.1.5. Biedrības biedru kandidātiem ir visas tās pašas tiesības kā biedriem, izņemot piedalīšanos Biedrības biedru sapulcēs un Biedrības pārvaldē.
5.2. Biedrības biedru un biedru kandidātu pienākumi:
5.2.1. ievērot Biedrības statūtus un pildīt BT, Biedrības grupu, biedru kandidātu (biedru kandidātiem) un biedru ( biedru kandidātiem un biedriem) sapulces un BV lēmumus;
5.2.2. ar savu aktīvu līdzdalību atbalstīt Biedrības mērķa un uzdevuma īstenošanu;
5.2.3. piedalīties Biedrības biedru kandidātu (biedru kandidātiem) un biedru (biedriem) sapulcēs, aptaujās un citos pasākumos;
5.2.4. censties paaugstināt savu politisko zināšanu līmeni;
5.2.6. maksāt iestāšanās naudu un biedru naudu (arī biedru kandidātiem), kā arī, atbilstoši savām iespējām un Biedrības vajadzībām, ziedot tai nepieciešamos līdzekļus.
5.2.7 Saeimas un pašvaldību vēlēšanās balsot saskaņā ar Biedrības biedru sapulces (vai pārstāvju sapulces) lēmumiem, vai izstāties no Biedrības, ja tomēr grib balsot citādi.
6. nodaļa. Biedrības pārvaldes institūcijas.
6.1. Biedrības pārvaldes institūcijas ir biedru sapulce (pārstāvju sapulce) un BV.
6.1.1. Biedrības augstākā institūcija ir biedru sapulce (pārstāvju sapulce). Visiem Biedrības biedriem ir tiesības piedalīties biedru sapulcē.
6.1.2. Biedru sapulces pienākumus pilnā apjomā var pildīt no biedru kopskaita ievēlēta pārstāvju sapulce. Visiem Biedrības biedriem ir tiesības piedalīties pārstāvju vēlēšanās.
6.1.3. Biedru sapulce norit saskaņā ar Latvijas Republikas Biedrību un nodibinājumu likuma 37. pantu.
[(1) Biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem. Attiecībā uz grozījumu statūtos biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem.
(2) Ja biedru sapulcei nav tiesību pieņemt lēmumus saskaņā ar šā panta pirmo daļu, valde ne vēlāk kā pēc piecām nedēļām, ievērojot šā likuma 36. panta ceturtās daļas noteikumus {...valde biedriem paziņo un tās darba kārtību dara zināmu vismaz 14 dienas pirms sapulces sasaukšanas}, no jauna sasauc biedru sapulci ar tādu pašu darba kārtību. Sasauktā biedru sapulce ir tiesīga pieņemt pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, bet tikai tādā gadījumā, ja biedru sapulcē piedalās vismaz divi biedri.
(3) Ja, sasaucot sapulci, ir pārkāpti likuma vai statūtu noteikumi par sapulces sasaukšanas kārtību un termiņiem, biedru sapulce nav tiesīga pieņemt lēmumus, izņemot gadījumus, kad biedru sapulcē piedalās visi biedri.
(4) Biedru sapulci vada valdes priekšsēdētājs (Biedrības vadītājs), ja biedri neievēlē citu sapulces vadītāju. Biedru sapulces gaita tiek protokolēta. Protokolu paraksta sapulces vadītājs un protokolists.
(41) Biedru sapulces protokolā norāda:
1) Biedrības nosaukumu;
2) institūciju (personu), kura sasauc biedru sapulci;
3) biedru sapulces norises vietu un laiku;
4) laiku, kad biedriem paziņots par biedru sapulces sasaukšanu un paziņošanas veidu;
5) Biedrības kopējo biedru skaitu un, ja sapulcē piedalās biedru pārstāvji – biedru pārstāvju kopējo skaitu, kāds nepieciešams, lai būtu pārstāvēti visi biedri:
6) sapulcē klātesošo biedru (biedru pārstāvju) skaitu;
7) darba kārtības jautājumus;
8) darba kārtības jautājumu apspriešanas gaitu un saturu;
9) balsošanas rezultātus, norādot balsu skaitu „par” vai „pret” par katru lēmumu;
10) pieņemtos lēmumus.
(5) Biedru sapulces notiek atklāti, ja motivētu lēmumu par citādu sapulces norises kārtību nepieņem biedru sapulce.]
6.1.4. Biedru sapulces lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk nekā puse no klātesošajiem biedriem.
6.2. Biedrības izpildinstitūcija ir Biedrības valde, kas vada un pārstāv Biedrību.
6.2.1. BV sastāv no viena locekļa – Biedrības vadītāja (valdes priekšsēdētāja).
6.2.2. BV pārvalda un vada biedrības lietas. Tā pārvalda biedrības mantu un rīkojas ar tās līdzekļiem.
6.2.3. BV organizē Biedrības grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar normatīvajiem aktiem.
6.2.4. Biedrības vadītājam (valdes priekšsēdētājam) ir tiesības pārstāvēt Biedrī-bu atsevišķi.
6.2.5. Biedrības vadītājs ( valdes priekšsēdētājs) izpilda BT, SG, OLG un PG vadītāju funkcijas visos gadījumos, kad viņu amati nav aizņemti.
6.2.5. Biedrības vadītājs (valdes priekšsēdētājs) pilda savus pienākumus par atlīdzību, ja Biedrības rīcībā ir pietiekami finansu līdzekļi. Biedrības vadītāja (valdes priekšsēdētāja) atalgojuma lielumu nosaka Biedrības biedru sapulce.
7. nodaļa. Biedrības struktūrvienības.
7.1. Biedrības struktūrvienības ir BT, SG, OLG un PG.
7.1.1. BT pamatu veido šūnas, kurās katrā ir desmit biedri;
7.1.2. Desmit šūnas apvienojas simt biedru vienībā; simt šūnas apvienojas tūkstoš biedru vienībā; tūkstoš šūnas apvienojas desmit tūkstošu biedru vienībā. Noteiktā Latvijas Republikas administratīvi teritoriālajās daļās dzīvojošie Biedrības biedri un to šūnas (ja tādas ir) apvienojas reģionālajās apvienībās.
7.1.3. BT uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.2.1. Speciālistu grupa apvieno Biedrības biedrus – augsta līmeņa speciālistus dažādās jomās.
7.2.2. SG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.3.1. OLG noskaidro deputātu kandidātu un politiskās partijas vai partiju atbilstību Biedrības noteiktajiem kritērijiem, lai sniegtu tām atbalstu vēlēšanās; formulē noteikumus, kas regulē Biedrības biedru un struktūrvienību attiecības; risina radušās konfliktsituācijas; dod ieteikumus biedru vai šūnu izslēgšanai no biedrības, ja tas ir nepieciešams. Organizatorisko lietu grupā ir apvienoti cilvēki ar juridisko izglītību, bet tajā pēc šīs grupas vai BV ieskatiem var uzaicināt un uzņemt arī tai nepieciešamos darbiniekus ar citām specialitātēm.
7.3.2. OLG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
7.4.1. PG ir apvienoti dažādi speciālisti ar lielu darba pieredzi, kas vairs nepiedalās sabiedrības aktīvajā dzīvē. Šīs grupas biedri sniedz konsultācijas, iesniedz BV savas atsauksmes par Biedrības struktūrvienību un BV pieņemtajiem lēmumiem, kā arī citus ierosinājumus, pēc saviem ieskatiem. Pēc BV vai struktūrvienību uzaicinājuma padomdevēji piedalās to sapulcēs ar padomdevēja tiesībām.
7.4.2. PG uzbūvi, darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē šīs struktūrvienības nolikums, ko apstiprina šīs struktūrvienības biedru sapulce un BV.
8. nodaļa. Revidents.
8.1. Biedrības finansiālās un saimnieciskās darbības kontroli veic revidents, kuru biedru sapulce ievēl uz vienu gadu. Revidents var nebūt Biedrības biedrs.
8.2. Biedrības revidents nevar būt BV loceklis.
8.3. Biedrības revidentam ir jābūt kompetentam grāmatvedībā.
8.4. Revidents:
8.4.1. veic Biedrības mantas un finanšu līdzekļu revīziju;
8.4.2. dod atzinumu par Biedrības budžetu un gada pārskatu;
8.4.3. izvērtē Biedrības grāmatvedības un lietvedības darbu;
8.4.4. sniedz ieteikumus par Biedrības finanšu un saimnieciskās darbības uzlabošanu.
8.5. Revidents veic revīziju biedru sapulces noteiktajos termiņos, taču ne retāk kā reizi gadā.
8.6. Biedru sapulce apstiprina Biedrības gada pārskatu tikai pēc revidenta atzinumu saņemšanas.
9. nodaļa. Biedrības simbolika.
9.1. Biedrības un tās struktūrvienību simbolikai ir jāizpauž vienotības ideju.
Kontakti
Adrese
Skolas iela 63A-38
Jūrmala - Priedaine
LV-2016
Telefons
(+371) 26553166
E-pasts
lvb@hotmail.lv
Mājas lapa
Rekvizīti
Juridiskā adrese
Skolas iela 63A-38
Jūrmala - Priedaine
LV-2016
PVN nr.
Reģistrācijas nr.
40008160507